Σχολή Γονέων-5η εισήγηση

Πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 10 Απριλίου 2024, στα πλαίσια της υλοποίησης της δράσης Σχολής Γονέων, η 5η και τελευταία εισήγηση στο χώρο του σχολείου μας. Εισηγήτρια ήταν αυτή τη φορά, η κα Φανή Καραγκιόζη, Ψυχοπαιδαγωγός του Κέντρου Πρόληψης Σερρών ΟΑΣΙΣ. Το θέμα που αναπτύχθηκε ήταν ΄΄Η σημασία των ορίων στη ζωή των παιδιών΄΄.

Η κα Καραγκιόζη μίλησε σε γονείς και εκπαιδευτικούς για τα ΄΄όρια ελευθερίας” και πώς αυτά απελευθερώνουν και διευκολύνουν τη ζωή των παιδιών.

Ευχαριστούμε πολύ την εισηγήτρια για τον άμεσο και χρήσιμο λόγο της, όπως και τους γονείς που παρευρέθηκαν στη δράση του σχολείου μας!

Η σχολή Γονέων έκλεισε τον πετυχημένο κύκλο της για φέτος και ανανεώνει το ραντεβού της για την επόμενη σχολική χρονιά!